close button
آیا می‌خواهید به نسخه سبک ایران‌وایر بروید؟
به نظر می‌رسد برای بارگذاری محتوای این صفحه مشکل دارید. برای رفع آن به نسخه سبک ایران‌وایر بروید.
بلاگ

آیا ولی بچه حق خارج کردن فرزندش از کشور را دارد؟

۹ آذر ۱۴۰۲
ایران‌وایر
خواندن در ۱ دقیقه
آیا ولی بچه حق خارج کردن فرزندش از کشور را دارد؟

سلام؛

من سال پیش از همسرم جدا شدم. ما یک دختر پنج ساله داریم که حضانتش را دادگاه به مادرش داد. یک فرصت خوب برای مهاجرت به کانادا برای من پیش آمده است. مادر دخترم به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهد که دخترم را با خودم ببرم. حتی پیشنهاد داده‌ام که می‌توانیم صوری ازدواج کنیم که او هم با ما بیاید اما باز می‌گوید من از خانواده‌ام جدا نمی‌شوم. به هر حال می‌خواستم بدانم من که ولی بچه محسوب می‌شوم، حق خارج کردن فرزندم را ندارم؟ اگر حضانتش را از دادگاه بگیرم چه‌طور؟

 

سلام؛

خدمت‌تان عرض شود که بر اساس ماده ۴۲ «قانون حمایت خانواده»، بدون اجازه صاحب حق حضانت، کودک را نمی‌توان از کشور خارج کرد؛ مگر در موارد خاصی به تشخیص دادگاه. به عبارتی، در شرایط فعلی شما نمی‌توانید فرزندتان را از کشور بدون اجازه مادرش خارج کنید. اگر بعد از هفت سالگی دخترتان حضانت را دادگاه به شما بدهد، باز به دلیل آن که برای مادرش حق ملاقات تعیین خواهد شد، بدون اجازه او نمی‌توانید فرزندتان را از کشور خارج کنید. بعد از ۹ سالگی که دخترتان از سن حضانت خارج شود، دیگر رضایت مادر منتفی خواهد شد و شما می‌توانید بدون اذن مادر، کودک را از کشور خارج کنید.

موفق باشید. 

ثبت نظر

اخبار

هشدار دبیرکل آژانس در مورد ادامه غنی‌سازی اورانیوم در ایران

۹ آذر ۱۴۰۲
خواندن در ۲ دقیقه
هشدار دبیرکل آژانس در مورد ادامه غنی‌سازی اورانیوم در ایران